Dni Twierdzy Kłodzkiej

Impreza odbywa się w zabytku będącym najznamienitszą i największą (w dosłownym tego słowa znaczeniu) atrakcją turystyczną Kłodzka. Już z tego powodu w mieście i jego dalekiej okolicy cieszy się wielką popularnością. Dni Twierdzy Kłodzkiej (sierpień) to święto, w którym popularna rozrywka przeplata się z tą bardziej wysmakowaną, w ciekawy sposób opowiadającą o dziejach miasta.

Organizowana jest Noc w Muzeum, w czasie której można obejrzeć wystawy Muzeum Ziemi Kłodzkiej, Noc na Twierdzy, podczas jakiej, w towarzystwie żołnierzy z regimentu, można zwiedzić podziemne miasto oraz wziąć udział w nocnych manewrach a także Kino pod Gwiazdami, w którym chętni mogą obejrzeć serię filmów młodych twórców niezależnego, polskiego kina.

Na kłodzkim rynku odbywa się Jarmark Forteczny, którego bohaterami są przede wszystkim lokalne przysmaki, nalewki, tradycyjne potrawy, zaś pod Twierdzą Kłodzko, organizowana jest inscenizacja „Bitwa pod Twierdzą” z udziałem kilkuset żołnierzy piechoty i jazdy konnej, okraszona odgłosem strzałów i armatnich wybuchów. Imprezę wieńczy odbywający się w murach zabytku koncert rockowy.

Dodaj opinię
Dni Twierdzy Kłodzkiej adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Dni Twierdzy Kłodzkiej, zobacz gdzie w Kłodzku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Dni Twierdzy Kłodzkiej.
  • Ulica
    Grodzisko 1
    Dni Twierdzy Kłodzkiej mieści się przy ulicy Grodzisko 1 w Kłodzku
  • 57-300 Kłodzko
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Dni Twierdzy Kłodzkiej opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij