Kłodzko - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Kłodzka

Kłodzko to miasto w województwie dolnośląskim, zlokalizowane w pobliżu Gór Stołowych i Gór Bardzkich, co czyni je ciekawym pomysłem wypadowym na trekkingi górskie. Usytuowane w centrum powiatu kłodzkiego, stanowi ważny węzeł komunikacyjny, umożliwiający sprawne dotarcie do pobliskich miejscowości. Przez miasto przebiegają trasy krajowe: nr 8 biegnąca od granicy z Czechami do granicy z Litwą, stanowiąca fragment europejskiej Via Baltica, nr 33 umożliwiająca dojazd m.in. do Bystrzycy Kłodzkiej czy granicznego Boboszowa, oraz nr 46, która prowadzi m.in. do Częstochowy, Lublińca, Opola. W mieście działa sprawna komunikacja. Aby znaleźć optymalne połączenie kolejowe lub autobusowe można skorzystać z praktycznego narzędzia ułatwiającego ich wyszukanie. Tym narzędziem jest wyszukiwarka internetowa GoEuro.pl.

Przez miasto przebiega sieć kolejowa, w jego granicach znajdują się dwa przystanki i dwa dworce kolejowe: dworzec główny (Kłodzko Główne) na ulicy Dworcowej i Kłodzko Miasto na placu Jedności. Połączenia realizowane przez miejską sieć kolejową umożliwiają dotarcie m.in. do Wałbrzycha, Wrocławia, Gdańska, Gniezna, Warszawy, Inowrocławia, Bystrzycy Kłodzkiej, Ostrowa Wielkopolskiego. Ponadto, transport publiczny działa również w oparciu o komunikację autobusową. PKS Kłodzko świadczy usługi na kursach międzymiastowych, umożliwia transport do miejscowości takich jak: Warszawa, Kielce, Wałbrzych, Bystrzyca Kłodzka, Zakopane. Dodatkowo, PKS Kłodzko obsługuje komunikację na terenie miasta. Dworzec autobusowy znajduje się przy Placu Jedności, skąd zaczyna swój bieg większość linii obsługiwanych przez tego przewoźnika (1,2,3,4,5).

Dodatkową obsługę komunikacji miejskiej zapewnia prywatny przewoźnik A-Vista, zatrzymujący się przy ulicy Łużyckiej, realizujący kursy zarówno w obrębie miasta, jak i kursy dalekobieżne - m.in. do Warszawy. Istnieje także możliwość skorzystania z transportu lotniczego, najbliższy port lotniczy znajduje się we Wrocławiu, który zlokalizowany jest w odległości 90 km od Kłodzka.

rozwiń
Kłodzko - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij